آخرین خبرها
خانه / استراتژی ثروت / بهتر است پول خود را صرف تجربه کنید، نه اشیاء! (قسمت اول)

بهتر است پول خود را صرف تجربه کنید، نه اشیاء! (قسمت اول)

پول

بهتر است پول خود را صرف تجربه کنید، نه اشیاء! (قسمت اول)

p?h=QxDw2UvxtiZJFCfwRq434A&s=idgurbcs&u=http%3A%2F%2Fwww.milosskaya.ru%2Fuploads%2Fposts%2F2016 01%2F1453681629 dekor بهتر است پول خود را صرف تجربه کنید، نه اشیاء! (قسمت اول)

شما هر روز به سختی کار می کنید. بخشی از درآمد خود را صرف هزینه های معمول زندگی می کنید و بخشی از آن را پس انداز می کنید. از آنجا که به سختی این پول را بدست آورده اید مطمئنا می خواهید آن را به طور صحیح خرج کنید. بهتر است این پول را صرف چیزهای کنید که به گفته ی علم شما را خوشحال خواهند کرد.

دکتر توماس جیلویک، استاد روانشناسی دانشگاه کورنل، در یک تحقیق ۲۰ ساله به یک نتیجه قدرتمند و درست رسید: پول خود را صرف خرید اشیاء نکنید. خوشحالی ناشی از خرید اشیاء به سرعت افت می کند. ۳ دلیل برای این موضوع وجود دارد:

۱- ما به دارایی های جدید خود عادت می کنیم. چیزی که زمانی هیجان انگیز و نو بنظر میرسید، بعد از خرید به سرعت برای ما عادی جلوه خواهد کرد.

۲- سطح توقع ما پیوسته افزایش پیدا می کند. خریدهای جدید منجر به انتظارات جدید می شود. به محض اینکه به دارایی جدید خود عادت کنیم، به دنبال چیزی بهتر می گردیم.

۳- دارایی ها ذاتا پرورش دهنده ی مقایسه هستند. یک ماشین جدید می خریم و از داشتن آن هیجان زده هستیم تا زمانی که یکی از دوستان ما ماشین بهتری می خرد و همیشه فردی هست که چیزی بهتر از آنچه ما خریده ایم خواهد خرید.

به گفته ی جیلویک، یکی از دشمنان خوشحالی، سازش است. ما چیزهایی می خریم تا ما را خوشحال کنند و به هدفمان نیز می رسیم، اما فقط برای مدتی کوتاه. چیزهای جدید در ابتدای خرید برای ما جذاب هستند، اما بعد از مدتی برای ما عادی می شوند.تصور می کنیم با خرید یک چیز، خوشحالی ناشی از آن به اندازه ی عمر آن شی طول خواهد کشید. اینکه خرید چیزهایی که می توانیم ببینیم، لمس کنیم، بشنویم بهترین ارزش را ایجاد می کند و باعث خوشحالی ما می شود، بدیهی بنظر می رسد، اما اشتباه است.

بهتر است پول خود را صرف تجربه کنید، نه اشیاء!

درباره مریم امیری

حتما ببینید

۷ نکته مهم و اصلی برای میلیونر شدن _ نیمه دوم

میلیونر ۷ نکته مهم و اصلی برای میلیونر شدن _ نیمه دوم ۴٫ زیاده‌روی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =