آخرین خبرها
خانه / استراتژی ثروت / ۶ علت پولدار نشدن خود را بشناسید_ پست تکمیلی

۶ علت پولدار نشدن خود را بشناسید_ پست تکمیلی

پولدار

۶ علت پولدار نشدن خود را بشناسید_ پست تکمیلی

پولدار 626x330 6 علت پولدار نشدن خود را بشناسید  پست تکمیلی

پس‌انداز نمی‌کنید

پس‌انداز برای آینده یک ضرورت است. شما باید دست‌کم به اندازه هزینه‌های ۳ تا ۶ ماه خود پس‌انداز داشته باشید تا در مواقع بحرانی به کمک شما بیاید. همچنین به طور مستمر باید پولی را برای اهداف بلندمدت خود پس از بازنشستگی، هزینه‌های تحصیل فرزندان یا خرید خانه، کنار بگذارید. اگر شما برای این موارد پس‌انداز نکرده‌اید ممکن است برای جبران این هزینه‌ها دیر یا زود دچار بدهی شوید.

شم خرید ندارید

آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که دست به خریدهای هیجانی و احساسی می‌زنند؟ آیا بدون آنکه واقعا به چیزی نیاز داشته باشید تحت تاثیر تبلیغات اقدام به خرید آن می‌کنید؟ تمامی این رفتارها، تلاش‌های شما را در راه افزایش ثروت، نقش بر آب خواهند کرد.بهتر است یاد بگیرید تشخیص دهید آیا به یک وسیله نیاز دارید یا فقط می‌خواهید آن را خریداری کنید؟ همچنین، سعی کنید در هنگام خرید یک جنس به یک فروشگاه بسنده نکنید و اجناس و قیمت‌های سایر فروشگاه ها را نیز با هم مقایسه کنید. در صورت امکان، خریدهای پرهزینه‌ را در یک لیست انتظار ۳۰ روزه قرار دهید تا مطمئن شوید این خرید از روی نیاز است و نه از روی احساس ضمن اینکه می‌توانید در سر فرصت آن وسیله را با قیمتی مناسب‌تر پیدا کنید.

سبک زندگی پرخرجی دارید

اگر آدم ولخرجی باشید و عادت داشته باشید پول خود را به دم گاو بزنید، افزایش درآمد و حقوق هیچ کمکی به پولدار شدن شما نمی‌کند مگر آنکه در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کنید. به جای آنکه اضافه حقوق و پاداش را دلیل موجهی برای افزایش هزینه‌های خود قلمداد کنید، این پول را برای سرمایه گذاری و پس‌انداز استفاده کنید تا به اهداف پس‌اندازی خود نزدیک شوید.

بیمه نیستید

اگر از پوشش بیمه‌ای مناسبی برخوردار نیستید، در واقع با پول خود بازی خطرناکی می‌کنید. پرداخت مبلغ اندک ماهانه برای حق بیمه، در هنگام وقوع حوادث ناخواسته، ارزش بسیاری پیدا خواهد کرد. پس سعی کنید از قرارگیری در زیر چتر حمایتی بیمه‌ای مناسب برای مواردی چون بیمه عمر، سلامت، خودرو، خانه و حوادث، مطمئن شوید. گرچه امیدواریم هیچ وقت نیاز به استفاده از آن را نداشته باشید اما اگر روزی ناچار به استفاده از بیمه شدید، آن وقت خدا را شاکر خواهید بود که تحت پوشش بیمه هستید

درباره مریم امیری

حتما ببینید

۷ نکته مهم و اصلی برای میلیونر شدن _ نیمه اول

میلیونر ۷ نکته مهم و اصلی برای میلیونر شدن _ نیمه اول ۷ نکته برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =